1. Obecní úřad Příšovice podle ustanovení paragrafu 45 odst. 2 zákona č. 256/2013 Sb o katastru nemovitostí a na základě oznámení Katastrálního úřadu pro Liberecký kraj, Katastrální pracoviště Liberec č.j. OO-31/208-505 oznamuje, že v budově Obecního úřadu Příšovice, v zasedací místnosti v období od 1.3.2017 – 15.3.2017, vždy v pracovních dnech v úředních hodinách bude vyložen k veřejnému nahlédnutí katastrální operát obnovený před  pracováním na digitalizovanou katastrální mapu v katastrálním území Příšovice obce Příšovice.  Jedná se o obnovu operátu na části katastrálního území v prostoru mimo pozemkovou úpravu. Ve středu 15. března 2017 budou v době od 9 – 11. hodin přítomni pracovníci Katastrálního úřadu Liberec.
  2. Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Liberecký kraj rozhodla podle paragrafu 49 odst. 1 písm. c/ veterinárního zákona o ukončení mimořádných veterinárních opatření při výskytu a k zamezení šíření nebezpečné nákazy – ptačí chřipky . Zrušuje se nařízení  ze dne 27. ledna 2017. Toto nařízení Státní veterinární správy nabývá platnosti a účinnosti dnem jeho vyhlášení, tj. 03.března 2017.
  3. Obdrželi jsme tiskovou zprávu od Krajského úřadu Libereckého kraje, že Liberecký kraj rozdá ve druhém kole kotlíkových dotací před 14 milionů Kč. Liberecký kraj vyhlašuje 2. Výzvu programu Kotlíkových dotací na výměnu starých kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním. Příjem žádostí bude probíhat od 3. dubna 2017 od 7,00 hodin. Na podatelnu krajského úřadu bude možné žádosti doručit osobně nebo prostřednictvím poštovních či doručovacích služeb. Na pořízení nového zdroje tepla má kraj k dispozici celkem 14,040.000,- Kč. Bližší informace jsou zveřejněny na www.prisovice.cz nebo na úředních deskách obce Příšovice.
  4. Zastupitelstvo obce Žďár vyhlašuje konkurzní řízení na funkci ředitele/ky příspěvkové organizace Základní škola a Mateřšká škola Žďár, 294 12 Žďár čp 102. Předpokládaný nástup do funkce je 01.08.2017 nebo dle dohody. Bližší informace získáte od starosty obce na tel. čísle 602136242.
  5. Informace pro zájemce o nosné kuřice. Občané, kteří mají zájem o koupi snáškových kuřic, si mohou kuřice objednat a vybrat si ze čtrnácti druhů i z několika termínů dodání od jara do podzimu. Kuřice jsou z nejlepších šlechtitelských programů, mají kompletní vakcinaci, jsou z uzavřených odchoven ve východních Čechách, tedy plně chráněny před ptačí chřipkou. Dovoz kuřic je přímo na adresu odběratele. Informace o způsobu objednání i termínech odběru najdete na letáku, který je na obecním úřadě.
  6.  Zpráva od doktora Trněného – oznamuje nám, že ve čtvrtek 16. března 2017 bude jeho ordinace otevřena od 9 – 12,00 hodin.
  7. Pivovarská prodejna Svijany sděluje, že od pondělí 13.3. – 19.3.2017 má v nabídce lahvové pivo Svijanský máz 11 za cenu 7,90 Kč.