Informace pro občany, kteří jsou ve finanční tísni spojené s růstem cen energii naleznete na stránkách obce www.prisovice.cz

Dětská ordinace MuDr. Koškové informuje že v období 10.- 11.03.2022  bude provoz omezen z důvodů dovolené paní MuDr. Koškové. Sestra Dědečková bude přítomná do 11 hodin.

Obecní úřad ve spolupráci se Spolkem divadelních ochotníků Máj 1867 Tatobity  zve veřejnost na první kulturní akci,, Divadelní kabaret plný humoru a hudby. Představení se uskuteční 25. března v místní sokolovně od 19:00. Představení není vhodné pro děti a mladistvé. Vstup je dobrovolný. Věříme v hojnou účast.

Obec Příšovice zprostředkovává humanitární pomoc Ukrajině. Na Obecním úřadě v Příšovicích budou přijaty následující věci: Ochranné prostředky (bojové přilby, neprůstřelné vesty) léky (analgetiky, gázové obvazy a všeobecně obvazy, fixační bandáže) pro ženy a děti (spacáky, deky, přikrývky, polšťáře hygienické prostředky pro ženy a děti, stany. Věci budou přijaty pondělí a středa od 7:00-17:00 (polední pauza 11-12)
Čtvrtek od 7:00-15:00 (polední pauza 11-12)
Pátek od 7:00-13:30 (11-12 poledni pauza)

Všechny vybrané věci budou předány HZS Libereckého kraje, který je postoupí potřebným.

Firma Kašír s. r. o. – hledá pro svou provozovnu v Turnově – průmyslová zona Vesecko: Obsluhu stacionárního stroje (jednosměnný provoz), termín ihned, nabízí stravenky, zajímavé finanční ohodnocení. Více informací poskytne pan Milan Smrčka 605296947, nebo smrcka@kasir.cz

Obecní úřad informuje, že na svých internetových stránkách www.prisovice.cz zveřejnil drobný majetek, který nevyužije a je možné ho výhodně odkoupit. V nabídce je třeba míchačka, několik počítačů a monitorů, příslušenství k zahradní technice atd. Zájemci prosím, aby se hlásili telefonicky na obecním úřadě na čísle 485177025 nebo e-mailem prisovice@email.cz

Dáváme na vědomí, že od 1.1.2022 je platná nová obecně závazná vyhláška o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství. Poplatek zůstává i pro letošní rok 600 Kč na osobu, 50% úlevu mají mimo jiné osoby ve věku 75 let a vyšší. Panelové domy, kde byl poplatek hrazen ve formě nájmů (jedná se o pár domů) je změna. V těchto objektech přechází povinnost odvod poplatku přímo na každého poplatníka ve vztahu k obecnímu úřadu. Povinnost uhradit a odvést poplatek je možný jednorázově – do 31. Března,  nebo ve dvou splátkách se splatností do 31. března a 30. září. Dále poplatek za pejska je splatný jednorázově do 31. března. Poplatky je možné odvést hotově na obecní úřad nebo elektronicky převodem (v této době platbu převodem preferujeme) Více informace a sdělení variabilních symbolů získáte u pracovníků obecního úřadu na tel. čísle: 485 177 025.

Informujeme občany, že od 14. března bude pokračování rekonstrukce balkonů na   domově s pečovatelskou službou